Žalia kava

Ar žalia kava tikrai „kilogramų žudikė“?

Jei skaitote šį straipsnį turbūt kaip ir dauguma kitų, viršsvorio turinčių žmonių, aktyviai ieškote atsakymo į ramybės neduodantį klausimą, kaip numesti svorio? Deja šiuolaikinis gyvenimo ritmas, stresas, nesubalansuota mityba ir nepakankamas fizinis aktyvumas švelniai tariant neprisideda prie šios problemos sprendimo, o priešingai tik gilina ją.

Norite subalansuoti savo mitybą?

Apie tai daugiau skaitykite straipsnyje: Kaip numesti svorio ir subalansuoti mitybą?

Žalia kava lieknėjimui – ar tai tikrai tai naujas būdas galvojantiems kaip numesti svorio? Žalia kava savo populiarumą pasaulyje pasiekė tuomet, kai anot reklamos tūkstančiai žmonių vartodami šį naturalų gamtos produktą neva sėkmingai atsikratė dalies viršsvorio. Deja jokie moksliniai tyrimai šio fakto nepatvirtino.

Žalia kava
Žalia kava

Yra žinomas tik faktas, kad gamyboje naudojant žalias kavos pupeles išgaunamas kavos ekstraktas kuriame yra chlorogeno rūgšties. Ši rūgštis yra pagrindinė aktyvioji žaliosios kavos sudedamoji dalis. Chlorogeno rūgštis praktiškai yra sunaikinama skrudinant kavą, kai kavos pupelės praranda didžiąją dalį sukauptų mikroelementų, vitaminų ir rūgščių, kurių yra žaliose kavos pupelėse.

Tikrai padeda numesti svorio?

Reklama internete teigia, kad  skirtingai nuo stebuklingų pupų, kurios priverčia Jus augti, žalios kavos pupelės iš kurių gaminama liekninanti kava padės Jums numesti svorio ir gana greitai.

Tačiau naujausi mediciniai tyrimai rodo, kad žalių kavos pupelių ekstraktas, kuriuo yra prekiaujama kaip maisto papildu, negali būti saugiu ir efektyviu būdu numesti svorio.

Kaip veikia žalios kavos „placebo“ efektas?

Reklamuojantys žalią kavą pardavėjai teigia, kad ji efektyviai mažina gliukozės poreikį Jūsų organizme ir padeda reguliuoti ir kontroliuoti cukraus kiekį jame. Taip pat jei jaučiate silpnybę saldumynams, dėl šios priežasties gerdami žaliąją kavą vis mažiau jų norėsite 🙂 Dar yra sakoma, kad žalia kava organizme efektyviai skaido riebalus ir kiekvieną kartą po valgio atsigėrus žalios kavos, organizmas ima ieškoti naujų energijos šaltinių, kuriais kaip taisyklė tampa pertekliniai riebalai. To pasekoje Jūsų organizmas pradeda efektyviai deginti riebalus. Minima, kad liekninanti kava lėtina senėjimo procesus, padeda įveikti nuovargį, saugo kraujagysles nuo užsikimšimo (sklerozės), iš organizmo pašalina žalingas ir toksines medžiagas, stiprina imuninę sistemą.

Tačiau visa tai tėra moksliniais tyrimais neparemti teiginiai, todėl vartodami šiuos maisto papildus Jūs rizikuojate ne tik savo pinigais, bet ir sveikata. Ypatingai dėl rinkoje esančio didelio kiekio kląstočių iš Kinijos.

Taigi rūpinkitės savo sveikata ir nepatikėkite brangiausio savo turto jokiems neaiškiems maisto papildams.

Sveikatos Jums!